Jelgava. Fotokolāža, [19--?]

Vieta: Jelgava

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Mājokļi, Latvija, Skolu ēkas, Muzeju ēkas, Jelgava (Latvija), Austrumu Ortodoksālās baznīcas ēkas, Jelgavas Sv. Simeona un Sv. Annas pareizticīgo katedrāle, Academia Petrina, Kurzemes Provinces muzejs (Jelgava, Latvija)

Alternatīvais nosaukums: Jelgavas skati ar Academia Petrina, Jelgavas panorāmu un koka namu līdzās pareizticīgo katedrālei

Anotācija: „Academia Petrina” ēka celta 18. gadsimta pēdējā ceturksnī un 19. gadsimta sākumā. Hercogs Pētersi Bīrons neguvis atsaucību landtāgā, šo mācību iestādi dibināja par saviem līdzekļiem. Tā uzskatāma par pirmo augstākā tipa mācību iestādi (akadēmiskā ģimnāzija) Latvijā. Celtni būvēja Rastrelli māceklis galma arhitekts dānis Severins Jensens. Tā 1925. gadā deva arī vārdu Akadēmijas ielai ( bijušajai Palejas ielai). Par Jelgavas silueta daļu kļuvis astronomiskiem novērojumiem domātais tornis ar kupolu, kas šim nolūkam kalpoja līdz Pirmam pasaules karam. Karā akadēmijas ēka necieta, bet 1919. gadā to izpostīja bermontieši. 20. gados ēku daļēji restaurēja, un tajā darbojās Jelgavas ģimnāzija, kas tā arī netika pie torņa kupola. Otrajā pasaules karā ēka nebija stipri sagrauta. Jaunā vara nolēma ēku restaurēt muzeja vajadzībām, jo agrākais Kurzemes provinces muzejs aiz vecā Tirgus laukuma bija sagrauts. Restaurācijas darbi ilga no 1947. līdz 1951. gadam, un ēka atguva sākotnējo izskatu. Tajā atrodas Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs – otra vecākais muzejs Latvijā. No 2004. gada līdz 2010. gadam tika veikta muzeja ēkas fasāžu restaurācija un teritorijas labiekārtošāna.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Letonikas un Baltijas centrs. Baltijas Centrālās bibliotēkas kolekcija

Novietojuma kods: 0108 Jelgava

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.